Hlas Československa 2014

Soutěž Hlas Československa pochází z Nizozemska. Zde se první sérii uskutečnila v roce 2010. Soutěž je tedy mnohem novější než například SuperStar, kterou v Čechách moc dobře známe. Soutěž je odlišná v tom, že se snaží rozhodovat pouze podle hlasu. V jiných soutěžích jde hlavně o image, tady jsou koučové otočení a soutěžícího nevidí.

Koncept

První zmíňka o vytvoření česko-slovenské verze soutěže The Voice přišla na konci letních prázdnin roku 2011. Výherce soutěže získá peněžní odměnu 100 000 euro a k tomu kontrakt na nahrávání písní.

Proces výběru

Soutěž má 3 části.

Výběr naslepo 
Celkem 150 zpěvaček a zpěváků z Česka a Slovenska, kteří uspěli v podzimních castingových kolech, bude bojovat o to, aby zaujali kouče a stali se členy jejich týmu. Během pěti dílů si kouči vyberou 14 talentů, s nimiž budou pracovat. Jejich úkolem bude své svěřence podporovat a trénovat, aby na pódiu předvedli co nejlepší výkon. Ze základní fáze vzejdou čtyři týmy, v každém z nich bude 14 soutěžících.
Souboj 
Tři nedělní večery se ponesou v duchu soubojů v ringu. Soutěžící v jednotlivých týmech vytvoří dvojice. Před diváky a kouči vystoupí v duelu, ale postoupit bude moci vždy jen jeden z nich. Kdo to bude, to si určí kouči sami. Před branami finále zůstane osm vyřazených z každého týmu, šest soutěžících z každého týmu postoupí do live přenosů.
Živé přenosy 
Celkem 24 zpěvaček a zpěváků se dostane do přímého přenosu. Poprvé se do rozhodování zapojí televizní diváci. Kromě soutěžících se v živém vysílání objeví také speciální hosté. Televizní diváci se dočkají i vystoupení všech čtyř koučů.

 Více informací najdete v přehledu na wikipedii.

6 thoughts on “Hlas Československa 2014

 1. Jiřina Žerničková

  Mám dotaz můžu se ještě přihlásit do soutěže?

  • admin

   Bohužel už nemůžete, castingy jsou uzavřeny.

 2. karolinka2002

  a mohla bych se zeptat proč jsou Dara Rolins a Marta Jandová „spolu“ v porotě a ostatní jsou po jednom?

  • admin

   Produkce chtěla soutěž udělat zajímavou a doplnit jí o netradiční element. Přeci jen, dvě ženské s trošku jinými naturely mohou celé show vdechnou nový impulz.

 3. karolína

  škoda že už se nemůžu přihlásit

  • admin

   Zkuste to v dalším kole, který by mělo proběhnout příští rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>